Technika medyczna
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać bieżące informacje o nowościach i promocjach w naszym sklepie.

Serce to kluczowy organ, o którego sprawność bezwzględnie należy dbać. Istnieje wiele narzędzi, które mogą pomóc  w jego diagnostyce. Aby zrozumieć istotę funkcjonowania naszego serca, trzeba zrozumieć cykl jego pracy. Każda minuta to około 60 do 80 skurczy i rozkurczy. Wartości te oczywiście mogą się zmieniać w zależności od wieku czy wysiłku, przykładowo całkowicie naturalnym  jest tętno powysiłkowe w okolicach 100 uderzeń na minutę. Bezpośrednim efektem skurczu serca jest wyrzut krwi z komór do aorty i pnia płucnego a następnie jej transport krwi do najważniejszych organów naszego ciała. Dzięki temu tlen i składniki odżywcze pozwalają im funkcjonować w stanie względnej homeostazy.

Serce jest więc pewnego rodzaju pompą, która nadaje odpowiednie ciśnienie w naczyniach krwionośnych. Ciśnienie to podlega naturalnym zmianom, w zależności od momentu cyklu pracy, dlatego mówi się o ciśnieniu skurczowym oraz rozkurczowym. 

Oprócz wyżej opisanych naturalnych zmian ciśnienia może dochodzić także do nienaturalnych, przykładowo ponadprzeciętnego wzrostu ciśnienia górnego. Zmiany te należy obserwować, ponieważ mogą powiedzieć nam wiele o ewentualnych problemach. Dlatego warto kupić  aparat do mierzenia ciśnienia, taki domowy ciśnieniomierz może być przydatny nie tylko dla osób z chorobami układu krążenia. Jeżeli pojawią się nieprawidłowe wyniki, znacząco przekraczające przyjętą normę, powinniśmy się zgłosić się do lekarza, aby przejść dalsze, bardziej profesjonalne badania. 

Nowoczesne Aparaty Do Pomiaru Ciśnienia

Na rynku istnieje wiele rodzajów aparatów do pomiaru ciśnienia. Od tradycyjnych mierników zegarowych, czyli tzw ciśnieniomierzy lekarskich, przez ciśnieniomierze półautomatyczne do aparatów w pełni automatycznych.  W naszej ofercie znajdziecie w pełni zautomatyzowane, podające miarodajne wyniki aparaty do mierzenia ciśnienia w wielu atrakcyjnych modelach. Wykonywanie pomiarów z ich pomocą jest niezwykle proste, ponieważ sprowadza się w zasadzie do wciśnięcia jednego przycisku. Dzięki temu możliwy jest precyzyjny pomiar ciśnienia także w warunkach domowych.  Jeżeli z jakichś względów nie możemy wykonać pomiaru ciśnieniomierzem naramiennym, możemy zaopatrzyć się w ciśnieniomierz nadgarstkowy.

W naszym sklepie medycznym znajdą Państwo Ciśnieniomierze wiodących producentów takich jak Omron, Citizen, Little Doctor, Nissei oraz wielu innych

Jaki aparat wybrać? Aparat automatyczny czy półautomatyczny? Ciśnieniomierz naramienny czy nadgarstkowy?  Jeżeli nie jesteś pewien, skontaktuj się z naszym personelem, na pewno Ci pomożemy wybrać odpowiedni dla Ciebie profesjonalny ciśnieniomierz.

Zapraszamy także do lektury naszego bloga.

 

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl